CHL-otteluohjelma 2018-19 julki – katso se kokonaisuudessaan täältä!

CHL-otteluohjelma 2018-19 on nyt julki ja mestaruutta puolustaa JYP.
CHL-otteluohjelma 2018-19 on nyt julki ja mestaruutta puolustaa JYP.

CHL-otteluohjelma 2018-19 on nyt julki ja ensimmäiset jääkiekon Mestarien liigan ottelut tullaan pelaamaan 30. päivä elokuuta.

CHL-otteluohjelma 2018-19 julkaistiin tänään.

Vuoden 2018-19 Mestarien liigassa on mukana viisi suomalaisseuraa, kun Euroopan kruunusta taistelevat TPS, HIFK, Tappara, Suomen mestaruuden voittanut Kärpät sekä viime kaudella CHL:n voittoa juhlinut JYP.

Lohko A:

Aalborg Pirates
Frölunda Indians
Vienna Capitals
Zürich Lions

Lohko B:

Malmö Redhawks
Red Bull München
TPS
Yunost Minsk

Lohko C:

GKS Tychy
HC Bolzano
HIFK
Skellefteå AIK

Lohko D:

Eisbären Berlin
EV Zug
Kometa Brno
Neman Grodno

Lohko E:

Djurgården
Ocelari Trinec
Storhamar Hamar
Tappara

Lohko F:

Kärpät
Mountfield HK
Rouen Dragons
THOMAS SABO Ice Tigers

Lohko G:

Cardiff Devils
Red Bull Salzburg
SC Bern
Växjö Lakers

Lohko H:

HC Lugano
HC Pilsen
HC 05 Banska Bystrica
JYP

CHL-otteluohjelma 2018-19 ja pelipäivät:

Kierros 1
30.08. 18:00 Plzen (Cze) Lugano (Sui)
30.08. 19:30 Malmö (Swe) TPS (Fin)
30.08. 19:30 Växjö (Swe) Bern (Sui)
30.08. 20:30 B. Bystrica (Svk) JYP (Fin)
30.08. 20:45 Zürich (Sui) Aalborg (Den)
30.08. 21:20 Vienna (Aut) Frölunda HC (Swe)
30.08. 21:30 Cardiff (Gbr) Salzburg (Aut)
31.08. 18:00 Mountfield HK (Cze) Nürnberg (Ger)
31.08. 18:30 Trinec (Cze) Djurgården (Swe)
31.08. 18:30 Tychy (Pol) HIFK (Fin)
31.08. 19:00 Kärpät (Fin) Rouen (Fra)
31.08. 19:00 Neman Grodno (Blr) Kometa Brno (Cze)
31.08. 20:30 Eisbären Berlin (Ger) Zug (Sui)
31.08. 20:30 München (Ger) Yunost Minsk (Blr)
31.08. 20:30 Storhamar (Nor) Tappara (Fin)
31.08. 20:45 Bolzano (Ita) Skellefteå (Swe)
Kierros 2
01.09. 16:00 Växjö (Swe) Salzburg (Aut)
01.09. 17:30 Plzen (Cze) JYP (Fin)
01.09. 20:00 B. Bystrica (Svk) Lugano (Sui)
01.09. 20:45 Zürich (Sui) Frölunda HC (Swe)
01.09. 21:00 Cardiff (Gbr) Bern (Sui)
01.09. 21:20 Vienna (Aut) Aalborg (Den)
02.09. 16:00 Malmö (Swe) Yunost Minsk (Blr)
02.09. 16:30 Tychy (Pol) Skellefteå (Swe)
02.09. 17:00 Neman Grodno (Blr) Zug (Sui)
02.09. 18:00 Eisbären Berlin (Ger) Kometa Brno (Cze)
02.09. 18:00 München (Ger) TPS (Fin)
02.09. 18:30 Mountfield HK (Cze) Rouen (Fra)
02.09. 18:30 Trinec (Cze) Tappara (Fin)
02.09. 19:00 Kärpät (Fin) Nürnberg (Ger)
02.09. 19:00 Storhamar (Nor) Djurgården (Swe)
02.09. 19:30 Bolzano (Ita) HIFK (Fin)
Kierros 3
06.09. 19:00 HIFK (Fin) Bolzano (Ita)
06.09. 19:00 Kometa Brno (Cze) Neman Grodno (Blr)
06.09. 19:00 TPS (Fin) München (Ger)
06.09. 19:00 Yunost Minsk (Blr) Malmö (Swe)
06.09. 19:30 Frölunda HC (Swe) Zürich (Sui)
06.09. 19:30 Skellefteå (Swe) Tychy (Pol)
06.09. 20:30 Aalborg (Den) Vienna (Aut)
06.09. 20:30 Salzburg (Aut) Cardiff (Gbr)
06.09. 20:45 Bern (Sui) Växjö (Swe)
07.09. 18:00 JYP (Fin) Plzen (Cze)
07.09. 19:00 Tappara (Fin) Storhamar (Nor)
07.09. 19:30 Djurgården (Swe) Trinec (Cze)
07.09. 20:30 Nürnberg (Ger) Mountfield HK (Cze)
07.09. 20:45 Lugano (Sui) B. Bystrica (Svk)
07.09. 20:45 Zug (Sui) Eisbären Berlin (Ger)
07.09. 21:00 Rouen (Fra) Kärpät (Fin)
Kierros 4
08.09. 16:00 Frölunda HC (Swe) Vienna (Aut)
08.09. 16:00 Skellefteå (Swe) Bolzano (Ita)
08.09. 18:00 Zug (Sui) Neman Grodno (Blr)
08.09. 19:00 HIFK (Fin) Tychy (Pol)
08.09. 19:00 TPS (Fin) Malmö (Swe)
08.09. 20:00 Aalborg (Den) Zürich (Sui)
08.09. 20:45 Bern (Sui) Cardiff (Gbr)
08.09. 21:20 Salzburg (Aut) Växjö (Swe)
09.09. 16:15 Rouen (Fra) Mountfield HK (Cze)
09.09. 16:30 Djurgården (Swe) Storhamar (Nor)
09.09. 17:00 Yunost Minsk (Blr) München (Ger)
09.09. 18:00 JYP (Fin) B. Bystrica (Svk)
09.09. 18:00 Kometa Brno (Cze) Eisbären Berlin (Ger)
09.09. 18:00 Nürnberg (Ger) Kärpät (Fin)
09.09. 19:00 Tappara (Fin) Trinec (Cze)
09.09. 20:45 Lugano (Sui) Plzen (Cze)
Kierros 5
09.10. 17:00 TPS (Fin) Yunost Minsk (Blr)
09.10. 18:00 Plzen (Cze) B. Bystrica (Svk)
09.10. 18:30 Trinec (Cze) Storhamar (Nor)
09.10. 19:00 HIFK (Fin) Skellefteå (Swe)
09.10. 19:00 Kärpät (Fin) Mountfield HK (Cze)
09.10. 19:30 Djurgården (Swe) Tappara (Fin)
09.10. 19:30 Frölunda HC (Swe) Aalborg (Den)
09.10. 19:30 Växjö (Swe) Cardiff (Gbr)
09.10. 20:30 München (Ger) Malmö (Swe)
09.10. 20:45 Lugano (Sui) JYP (Fin)
09.10. 20:45 Zürich (Sui) Vienna (Aut)
10.10. 18:30 Tychy (Pol) Bolzano (Ita)
10.10. 19:00 Kometa Brno (Cze) Zug (Sui)
10.10. 20:30 Eisbären Berlin (Ger) Neman Grodno (Blr)
10.10. 20:45 Bern (Sui) Salzburg (Aut)
10.10. 21:00 Rouen (Fra) Nürnberg (Ger)
Kierros 6
16.10. 18:00 JYP (Fin) Lugano (Sui)
16.10. 19:00 Neman Grodno (Blr) Eisbären Berlin (Ger)
16.10. 19:00 Tappara (Fin) Djurgården (Swe)
16.10. 19:30 Malmö (Swe) München (Ger)
16.10. 19:30 Skellefteå (Swe) HIFK (Fin)
16.10. 20:00 Storhamar (Nor) Trinec (Cze)
16.10. 20:30 Aalborg (Den) Frölunda HC (Swe)
16.10. 20:30 Nürnberg (Ger) Rouen (Fra)
16.10. 20:30 Vienna (Aut) Zürich (Sui)
16.10. 20:45 Bolzano (Ita) Tychy (Pol)
16.10. 20:45 Zug (Sui) Kometa Brno (Cze)
16.10. 21:30 Cardiff (Gbr) Växjö (Swe)
17.10. 18:00 B. Bystrica (Svk) Plzen (Cze)
17.10. 19:00 Mountfield HK (Cze) Kärpät (Fin)
17.10. 19:00 Yunost Minsk (Blr) TPS (Fin)
17.10. 20:30 Salzburg (Aut) Bern (Sui)

CHL:n kotisivut löydät täältä.

Suosittelemme myös:
CHL-uutiset löydät täältä!