Olympialaiset 2018: Turnauksen aikataulut ja otteluohjelma

saari olympialaiset timonen

Vuoden 2018 talviolympialaiset pelataan Etelä-Korean Pyeongchangissa. Sivuiltamme löydät miesten turnauksen aikataulut alkulohkoista finaaleihin.

A-lohko:

Etelä-Korea
Kanada
Sveitsi
Tshekki

Otteluohjelma:

Torstai 15.2.

14:10 Tshekki – Etelä-Korea (Gangneung Hockey Center)
14:10 Sveitsi – Kanada (Kwandong Hockey Center)

Lauantai 17.2.

05:10 Kanada – Tshekki (Gangneung Hockey Center)
09:40 Etelä-Korea – Sveitsi (Gangneung Hockey Center)

Sunnuntai 18.2.

09:40 Tshekki – Sveitsi (Gangneung Hockey Center)
14:10 Kanada – Etelä-Korea (Gangneung Hockey Center)

B-lohko:

Slovakia
Slovenia
Venäjä
Yhdysvallat

Otteluohjelma:

Keskiviikko 14.2.

14:10 Slovakia – Venäjä (Gangneung Hockey Center)
14:10 Yhdysvallat – Slovenia (Kwandong Hockey Center)

Perjantai 16.2.

05:10 Yhdysvallat – Slovakia (Gangneung Hockey Center)
09:40 Venäjä – Slovenia (Gangneung Hockey Center)

Lauantai 17.2.

14:10 Venäjä – Yhdysvallat (Gangneung Hockey Center)
14:10 Slovakia – Slovenia (Kwandong Hockey Center)

C-lohko:

Norja
Saksa
Suomi
Ruotsi

Otteluohjelma:

Torstai 15.2.

05:10 Suomi – Saksa (Gangneung Hockey Center)
09:40 Norja – Ruotsi (Gangneung Hockey Center)

Perjantai 16.2.

14:10 Suomi – Norja (Gangneung Hockey Center)
14:10 Ruotsi – Saksa (Kwandong Hockey Center)

Sunnuntai 18.2.

05:10 Saksa – Norja (Gangeung Hockey Center)
14:10 Ruotsi – Suomi (Kwandong Hockey Center)

Karsintakierros:

Tiistai 20.2.

05:10 Vastustaja – Vastustaja (Gangneung Hockey Center)
09:40 Vastustaja – Vastustaja (Gangneung Hockey Center)
14:10 Vastustaja – Vastustaja (Gangneung Hockey Center)
14:10 Vastustaja – Vastustaja (Kwandond Hockey Center)

Puolivälierä:

Keskiviikko 21.2.

05:10 Vastustaja – Vastustaja (Gangneung Hockey Center)
09:40 Vastustaja – Vastustaja (Gangneung Hockey Center)
14:10 Vastustaja – Vastustaja (Gangneung Hockey Center)
14:10 Vastustaja – Vastustaja (Kwandong Hockey Center)

Välierät:

Perjantai 23.2.

09:40 Vastustaja – Vastustaja (Gangneung Hockey Center)
14:10 Vastustaja – Vastustaja (Gangneung Hockey Center)

Pronssipeli:

Lauantai 24.2.

14:10 Vastustaja – Vastustaja (Gangneung Hockey Center)

Finaali:

Sunnuntai 25.2.

06:10 Vastustaja – Vastustaja (Gangneung Hockey Center)